Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Yapı Tasarım Öğrenci Topluluğu tarafından “Derin Temeller” isimli bir etkinlik düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe  İnşaat Yüksek Mühendisi Habip Koçak Köse konuşmacı olarak katıldı. Habip Koçak Köse, etkinlikte İnşaat Mühendisliği öğrencilerine yapı temelleri hakkında bilgi verdi. Köse, “Mühendis, çözüm gerçekleştiren insandır. Biz her türlü soruna çözüm üretmekle mükellefiz” dedi.

İnşaat Mühendisliği sektöründen bahseden Köse, “Sektördeki insanlarla mutlaka iletişimde bulunmalısınız. Çalışmak istediğiniz dalları görün. Herkesin farklı bir yaradılışı ve yeteneği vardır. Seçtiğiniz dal yeteneğinize doğru mu, değil mi önce ona karar verin. Çünkü mesleğinizi sevmezseniz başarılı olma şansınız yok. Ömrünüz boyunca bu sektöre hizmet edeceksiniz. O yüzden mesleği seçmeden önce mutlaka nelerle karşılaşacağınız konusunda tecrübe kazanın, bilgi edinin” şeklinde konuştu.

Köse, üniversite sonrasında da öğrencilerin kendilerini geliştirmeye devam etmeleri gerektiğini söyleyerek “Üniversite eğitiminin ardından okulla bağlantınızı koparmayın. Sektöre adım atsanız da kendinizi geliştirmeye devam edin. İnsan, zaman geçtikçe kendisine çok daha değer katacak ve bilgisini arttıracak şeylerle karşılaşıyor. Yaptığınız işi sevin, eğlenin, başarılı olduğunuzda ise tadını çıkarın” diye konuştu.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği etkinliğin sonunda İnşaat Yüksek Mühendisi Habip Koçak Köse’ye İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeki Gündüz plaket takdim etti.


İnşaat Yüksek Mühendisi Habip Koçak Köse ile Bir Araya Geldik

Kariyer Girişimcilik ve Mesleki Test Merkezi tarafından tasarlanan Sektör Diyor Ki Projesi kapsamında öğrencilerimizin kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla sektörün yetkili isimleriyle yaptığımız röportajlar devam ediyor. Bu hafta 6. röportajımız, Temelkon Mühendislik İnşaat Yüksek Mühendisi Habip Koçak Köse ile Kariyer Merkezi Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Emre Özmen tarafından gerçekleştirildi.

Röportajda iş hayatının yeni mezun öğrencilere yönelik beklentileri, öğrencilerimizin mezun olmadan önce kazanmaları gereken yetkinlikler ve yeni nesil iş ortamına dair konuları ayrıntılı ve keyifli bir şekilde konuştuk. Konuğumuz olan Köse, inşaat mühendislerinin şantiyelerdeki çalışma alanları ve şartları hakkında da tecrübelerini aktardı.

Sektör Diyor Ki Projesi kapsamında gerçekleştirilen tüm röportajlar Kariyer Merkezi internet sayfasında yer alacaktır. Ayrıca röportajların yazılı hallerine Kariyer Rehberi kitapçığında yer verilecektir. Üniversitemiz bölümlerine uygun olarak belirlenen önemli firma ve kurumların insan kaynakları müdürleri ve yetkilileriyle yapılacak röportajlarımız periyodik olarak devam edecektir

Röportajımızın tamamını izlemek için tıklayınız

 

 

UŞAK ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ KAPSAMINDA DERİN KAZILAR VE DERİN KAZI SİSTEMLERİ KONULU KONFERANSIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.

 
 
 

Işık Üniversitesinde; Kentsel Bölgelerde Derin Kazılar konu başlıklı konferansımızı gerçekleştirdik.

Yapımı yüklenimimiz altında tamamlanan;Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi binamızın açılışını büyük bir gururla yaptık.